Середа, 2025-01-22, 03:45Вітаю Вас Гість | RSS
Заклад загальної середньої освіти "Грудківський ліце...
Меню сайту
Категорії розділу
Спорт [1]
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Поради учням


Що краще: знання чи оцінки?

         Можна з впевненістю сказати, що половина або ще  більша частина переживань і тривог школярів  пов'язана саме з успішністю, і це не дивно, адже  від оцінок (вірніше — від знань, які ти маєш, а  оцінка     показує їхній рівень) залежить успішне закінчення школи, хороша робота, схвалення батьків. На жаль, бажання отримати хорошу оцінку часто приводить до суперництва;   самоствердження   серед однокласників стає важливішим за саме навчання і отримані знання. Тому важливо оцінки розглядати не як самоціль (щоб були хорошими, високими), а як показник твоєї успішності, твоїх знань. Часто учні, що відстають, схильні виправдовувати свою низьку успішність причинами, незалежними від них самих: дуже важкі завдання на контрольній, мало часу було, прискіпливий вчитель, не щастить, така доля, погода погана, гамір на дворі, сусід сопів і т.д.Насправді ж реальною причиною бувають звичайнісінькі лінощі.

Так, твої шкільні успіхи найбільшою мірою залежать саме від тебе, твого бажання вчитися і сумлінного ставлення до занять.

Мабуть, треба організувати себе і поставити конкретну мету.

Можливо, треба більше часу відводити саме на підготовку домашнього завдання. Може, ти занадто багато часу витрачаєш на телефонні розмови, перегляд телепередач, комп'ютерні ігри, чи прогулянки?

Можна навіть повісити табличку на телефон чи на телевізор — «ні, поки не зроблю уроки!» 

Згодом, потреба в табличці відпаде, бо контроль за процесом виконання уроків буде повністю в тобі і ти сам відмовлятимеш собі у розвагах, поки не зробиш справу.

Привчай себе до того, що домашнє завдання це не те, що треба «спихнути» і забути. Найкраще робити уроки в одному і тому ж місці у певний час. Так постійні заняття входять у звичку працювати і з'являтиметься все більше бажання вчитися.

Важливим ще є твоє розуміння того, що все, що ти вивчаєш — факти, події, цифри, закони, закономірності –  взаємопов'язані. Тому намагайся співставляти те, що вивчаєш з тим, що тобі вже відомо.

Не забувай і про практичну цінність знань, які ти набуваєш. Шукай у навчанні більше сенсу особисто для себе.

Оцінки, якими б важливими вони не були, ніякою мірою не визначають твою цінність. І все ж, намагайся в школі не гаяти час і вчитися краще. Тоді твої старання обернуться новим успіхом і радістю для тебе і близьких тобі людей.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту